Roland

ROLAND E-A7 TÜRK SES VE RİTİMLİ ARANJÖR KLAVYE

Roland
Fiyat
:
6.592,49 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara


 • DÜNYANIN TÜM SESLERİ VE ALTYAPI RİTİMLERİ PARMAKLARINIZIN UCUNDA!

   

  E-A7 çok yönlü bir arranger klavye olarak, müzisyenlerin ihtiyacı olan dünyanın tüm profesyonel seslerini ve ritim altyapılarını sizlere sunuyor. E-A7’nin paneline yerleştirilen çift ekranı sayesinde mantıklı, hızlı ve sezgisel kullanım imkanını sunarak, ritimleri sol ekranda, sesleri ise (1500 adetin üzerinde) sağ ekranda kontrol edecek ve ayrıca birçok fonksiyona özel atanmış düğmeleri ile performansınız anında hızlı ve kolayca kullanım için herşeyi elinizin altında hissedeceksiniz. WAV dosyalarını yükleyerek kendi enstrüman seslerinizi oluşturabilir ve dileğiniz enstrüman / ses kaynağını direk olarak klavyenize bağlayarak ses örneğini kendiniz alabilirsiniz. Performanlarında şarkı söyleyenleri menun edecek mikrofon girişi ve ona atanmış özel efektleri ile sadece 8 kg’lik ağırlık ile her yere kolayca taşıyabileceğiniz tam donanımlı bir klavyeyi size sunuyor. Nerede müzik yapmak istiyorsanız, E-A7 size orada tüm yardımlarını sunacaktır.

   

  1500 adetin üzerinde tüm dünyadan çok yönlü sesler

  Dahili sampling fonksiyonu ve WAV dosyalarını yükleyebilme

  Asya, Orta Doğu, Türkiye, Avrupa ve Güney Amerika’dan ritim altyapıları içeren geniş ritim arşivi

  Direk kontrol düğmeleri ile güçlü arranger ses işlemcisi ve One-Touch performans opsiyonları

  156 özel atanmış düğmeler ile çok kullanılan fonksiyonlara hızlıca ulaşabilme

  Mantıklı çift-ekran tasarımı ile altyapı ritimleri sol ekranda, sesler sağ ekranda kontrol ile kullanım

  Mikrofon girişi ve ona özel atanmış efektler

  Sadece 8 Kg lik ağırlığı ile taşıması kolay

   

  Tüm Dünyadaki Otantik Seslerinde Dahil Olduğu Geniş Alt Yapı Ritimleri

  E-A7 Batı müziğindeki üstünlüğünün yanında; Asya, Orta Doğu, Avrupa ve Güney Amerika'dan uzman müzisyenler tarafından hazırlanmış tüm dünya müziklerinin altyapı ritimlerini cömert bir dizi ile sunarak, dünyanın diğer bölgelerinden gelen müzik için aynı derecede güçlüdür. Bu nedenle Dünya’nın neresinde çalıyor olduğunuz önemli değildir. E-A7 tüm isteklerinizi tam anlamıyla karşılayacaktır.

   

  Dünyanın Tüm Sesleri Parmaklarınızın Ucunda

  E-A7; piyano, elektrik piyano, org, yaylılar, üflemeliler ve daha birçoğunun da dahil olduğu 1500 adetin üzerinde temel enstrüman seslerini sizlere sunmaktadır. Bu enstrüman seslerinin içerisinde; Orta Doğu, Türkiye, Endonezya, Vietnam ve Doğu Avrupa gibi farklı müzik kültürlerinin enstrümanlarının sesleri de beraberinde gelmektedir. Her ses, en gerçekçi ve yüksek kalite için her biri kendi yerel müzik sahnesinde bir uzman ve başarılı müzisyenler ile işbirliği içinde geliştirilmiştir. Sesler bölgeye göre kategorize edilerek dizilmiştir. Bu sayede performansınız esnasında mükemmel sesleri hızla ve kolayca bulabilirsiniz.

   

  WAV Sample Sesler Yükleyerek, Dahili Ses Bankalarınızı Genişletin

  Hafızasındaki 1500 adetlik dahili tonlar sadece bir başlangıçtır. Birçok performans sanatçısı bugünlerde önceden test ettiği veya kullandığı sample sesleri kullanmaktadır. E-A7’nin sample yükleme fonkisyonu sayesinde, sizde WAV uzantılı ses dosyalarınızı yükleyebilirsiniz. Bunun yanında, dahilindeki sampling fonksiyonu ile kendi özel enstrüman seslerinizi, davul beatleri veya vocal sesleri dahil olmak üzere yaratabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan ses kaynağınızı doğrudan klavyeye bağlamak olacaktır. Daha sonra sesinizi dahada parlatmak ve zenginleştirmek için dahilinde bulunan efektleri ekleyebilir, ve performans show’unuz öncesinde sound check sırasında dilediğiniz efektleri deneyerek en mükemmel soundu yakalayabilirsiniz.

   

  Hızlı, Mantıklı Panel Yerleşimi ile Altyapı Ritimleri Solda, Enstrüman Sesleri Sağda

  Bazı arranger klavyelerin birçok fonksiyonu bulunur, fakat bunları kullanmak biraz karmaşık ve zor yapıdadır. Özellikle kalabalık ve güzel bir akşam için beklentisi olan insanların önünde bu durum daha da zorlaşmaktadır. E-A7 ise mantıklı olarak yerleştirilen, sol tarafta alt yapı ritimlerini, sağ tarafta ise enstrüman seslerini ve bunlarla ilgili bilgileri gösteren iki ayrı bölümün kendine özel LCD ekranıyla donatılmıştır. Bunun yanında 156 adet hızlı erişim düğmesi ile en çok kullandığınız birçok fonksiyona hızlıca erişebilir, klavye üzerinde ayarlar ile uğraşmak yerine müziğinize daha fazla zamnınızı ayıracak, doğru düğme kombinasyonlarını bulmak için panic yaşamayacaksınız.

   

  Mükemmel Bir Performans için Tüm Temeller Parmaklarınızın Ucunda

  Sahnede çalarken, sadece işinize odaklanmaya ihtiyacınız olacak. Çünkü E-A7; en çok kullandığınız birçok fonksiyona size direk ulaşım imkanını sunmaktadır. Altı adet pad’leri üzerinde ihtiyacınız olduğu and ses dosyalarınızı veya MIDI phrase’lerinizi çaldırabilirsiniz. Sadece bu bölge üzerinde bir tuşa dokunarak farklı müzikal scale’lere ulaşabileceksiniz. Ayrıca dahilindeki altı adetlik slider kontrolleriyle, davul, bas ve akumpanya gibi her bir bölümün ses seviyelerini ayarlayabilirsiniz. Son olarak, dahilindeki pith bend kolunun alt kısmında bulunan yedi adetlik görev atanabilir düğmeleri, sizing kişisel gereksinimlerinize göre ne yapmak istiyorsanız ayarlayabileceğiniz ve pitch bend kolu üzerinden elinizi kaldırmadan ulaşabileceğiniz şekilde dizayn edildi.

   

  Mikrofonunuzu Bağlayın, Sesinizi Ayarlayın ve Şarkı Söylemeye Başlayın

  Eğer repertuarınızın önemli bir bölümünü vokal partileri içeriyorsa, E-A7 mikrofon girişi ile birlikte ön panelinde özel ses seviyesi kontrolünü size sunarak, sadece bir potans çevirerek klavyenin system menüsü içerisinde kaybolmanıza gerek kalmadan vokal ses seviyenizi hızlıca ayarlayabilirsiniz. Ayrıca profesyonel seviyedeki vokal efektleri ile sesinizi cilalandıracak ve parlatacak, performansınız anında çok yönlü dahilindeki reverb ve delay efektlerini ayarlayabilirsiniz.

   

  Sadece 8 Kg Ağırlık ile Her Yere Rahatça Taşıyın

  Her zaman sahnede çalarken ihtiyacınız olan herşeyin bir arada olması mükemmeldir. Aksi taktirde ağır bir klavye ve digger ekipmanları taşımak biraz belinize acı verebilir. E-A7 sahne müzisyenlerinin hayatlarına iki yönde kolaylık getiriyor. Mükemmel bir performans için herşeyin bir arada olmasıyla ekstra kutu taşımadan, bağlantılar yapmadan hemen sahneye hazır olabilmeniz ve performansınız öncesinde /sonrasında hafif gövdesiyle kolayca her yere taşıyabilmenizdir. 61 tuşlu kompakt yapısının içerisine birçok güç ile donatılmış ve sadece 8 kg ağırlığıyla, size belinize acı vermeden klavyenizi bir yerden bir yere götürebilmenizi sunuyor.

   

  Çok Yönlü, SMF Şarkı Çalıcısı ile Birlikte WAV/MP3 Audio Dosyaları da Çalabilme

  E-A7’ nin dahilindeki şarkı çalıcısı Standart MIDI dosyalarını (SMF) okuyabilir ve bunun yanında WAV ve MP3 ses dosyalarını da çalabilmektedir. Kapsamlı çalma seçenekleri ile şarkının bir bölümünü tekrar etmek, bir bölümüne atlamak gibi işlemlere izin verebilir. Eğer WAV ses dosyası çaldırıyorsanız, Center Cancel özelliği ile vokal kanallarını minimize edip kendi sesiniz için alan yaratıp üzerine kendi sesinizle vokal yapabilirsiniz. Ayrıca hali hazırdaki performanslarınızı kayıt edip, WAV ses dosyası formatında USB hafıza biriminizde saklayabilirsiniz. Bu sayede müziğinizi sosyal ortamlarda paylaşmanız için saatlerce uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

   

  Esnek Kullanıcı Programları Kontrolü Sizin Elinize Sunuyor

  E-A7 tasarlandığından itibaren düğmelerinde ve slider kontrollerinde size “zorunlu-gerekli” olan tüm kontroller parmaklarınızın altında bulunuyor. Ayrıca; temel bölümlerinizin açık-kapalı durumları, otomatik atak veya giriş efektleri gibi birçok ayarlarınızı tek bir programa kayıt edebilirsiniz. Bu kontroldeki ilave katmanlar sayesinde klavyenizin her bir ayarını her bir şarkıya kayıt edebilir ve çalarken anında geçiş yapabilirsiniz. Roland’ın BK serisi arranger klavyelerinden gelen kullanıcı programlarını USB hafıza birimi üzerinden okuyabilmektedir.

   

  KLAVYE

  Klavye - 61 Tuş (hassasiyetli)

   

  SES İŞLEMCİSİ

  Maksimum Polifoni - 128 ses (ses işlemcisinin yüklemesine göre değişkenlik gösterebilir.)

   

  Bölümler - 4 Klavye Bölümü (UP1, UP2, UP3, LWR) + 16 Şarkı Part

   

  Tonlar - Ön Tanımlı Tonlar : 1,500 Ton Üzerinde

            - Ön Tanımlı Davul Kitleri: 100 Davul Kitinin Üzerinde

            * GM2 uyumlu sesler dahildir.

   

            - Kullanıcı Tonları: 256 Ton

            - Kullanıcı Davul Kitleri: 128 Davul Kitl

   

   

  Favorite - 50 favori ses kayıt edilebilir.

   

  Akıllı Melodi - Var

   

   

  RİTİMLER

  Ritimler - Ön Tanımlı Ritimler: 600 Ritimin Üzerinde

              - Kullanıcı Ritimleri: Limitsiz Sayıda (Dahili hafızada ve USB Flash hafızada saklanabilir)

  Ritim Kontrolleri - Intro x 4, Main x 4, Fill x 4, Break, Ending x 4

  One Touch Hafızası - Her bir ritim için programlanabilir 4 hafıza

  Ritim Geliştirme Araçları - Enstrüman Odaklı Ayarlamalar

  Ritim Oluşturucu - Var

   

  ŞARKILAR

  Eş zamanlı Çalıcı - SMF (Format 0/1), KAR, MP3, WAV, MP3+CDG

  Tempo Değişimi - 20–250 BPM SMF için (ve Ritim)

                         - 75–125% MP3 ve WAV dosyaları için

  Part Susturma - Kanal Sustırma: SMF (ve Ritimlerde)

                       - Center Cancel: MP3 ve WAV (solo ve vokal kanallarını kapatma)

  Şarkı Akor Çıkarıcısı - SMF Dosyalarından otomatik akor algılayıcısı

  Şarkı Sözü Görüntüleme - SMF, KAR, MP3

  SMF Geliştirme Araçları - Enstrüman Odaklı Ayarlamalar

  SMF İşaretleme ve Atlatma - Var (4 hafızalanabilir bölge)

  Şarkı (Audio) Kayıdı - Format: 16-bit linear, 44.1 kHz, WAV

  Demo Şarkı - Var

   

  EFEKTLER

  Reverb - 8 Tipte (Makeup Tools yoluyla seçilebilir)

  Chorus - 8 Tipte (Makeup Tools yoluyla seçilebilir)

  MFX - Klavye Bölümleri için 84 Tipte (Keyboard Part MFX yoluyla seçilebilir), Ritim ve SMF bölümleri için A & B (Makeup Tools yoluyla seçilebilir)

  Genel EQ - 6 Ön Tanımlı + 1 Kullanıcı Hafızalı

  Genel Compressor - 6 Ön Tanımlı + 1 Kullanıcı Hafızalı

  Giriş Efekti - Reverb 6 tipte, Delay 2 tipte

   

  KULLANICI PROGRAMLARI

  Kullanıcı Programları - Ön Tanımlı (Music Assistant + Önceden Yüklü data): 500 Kullanıcı Programının Üzerinde

                                - Kullanıcı : Her bir Kullanıcı Program Seti için 100 Kullanıcı Programına Kadar 

  Kullanıcı Program Setleri - Limitsiz Sayıda (Dahili hafızada ve USB Flash hafızada saklanabilir)

   

  SAMPLING / SAMPLE SES YÜKLEME

  Format - 16-bit linear, 44.1 kHz, WAV

  Ses Genişletme Hafızası - Sampling/Sample Yükleme için 128 MB

  Sample Sayısı - 512

  Multisample Fonksiyonları - Var

                         * Sample sesler ve multisample'lar USB flash hafızasına Kullanıcı Tonu veya Kullanıcı Davul Kiti olarak dışa aktarılabilir. 

                         * Sample sesler ve multisample'lar ses işlemcileri için ses data'sı olarak kullanılabilir. 

   

   

  SCALE AYARLARI / KONTROLÜ

  Hafıza Düğmeleri - 3 Kullanıcı Scale Hafızası ve Eşit Aralıklı 

  Kullanıcı Scale Kontrol Düğmeleri - Gamın her bir notasına (C–B) çeyrek-notalık değerleri hızlıca verebilecek düğmeler 

                                                 - Her bir düğmede (-64–+63 cent) aralığında değer ayarlayabilme 

                                                 - Kullanıcı program hafızasına bu ayarlarınızı da kayıt edebilme 

   

   

  DİĞERLERİ

  Pad'ler - Phrase'leri ve tonları teteiklemek ve durdurmak için 6 adet pad

              * Phrase'ler, ritimler ve SMF ile tempo sekronizasyonludur ve akor algılamayı destekler. 

  Ritim/Şarkı Bulucu - Var

  Kontroller - Görev atanabilir kol

                   Görev atanabilir düğmeler x 7

                   Görev atanabilir kontrol pedalı

                   Bölüm seviye kontrol fader x 6

                   Çok fonksiyonlu pad'ler

  Ekran - İkili Grafik LCD (160 x 160 noktalı x 2, arkadan aydınlatmalı)

  Bağlantılar - PHONES jak: Stereo 1/4-inç phone tipi

                    OUTPUT jak (L/MONO, R): 1/4-inç phone tipi

                    EXT IN jak: Stereo minyatür phone tipi

                    INPUT jak (L/MONO or MIC, R): 1/4-inç phone tipi

                    PEDAL jak (HOLD, EXPRESSION, CONTROL)

                    MIDI bağlantıları (IN, OUT)

                    USB MEMORY port

                    USB COMPUTER port (USB MIDI)

                    DC IN jak

                    Hoparlörler - 2 x 10 cm

                    Çıkış Gücü

                    2 x 12 W

  Güç Ünitesi - AC Adaptor

  Akım Gücü - 1,500 mA

  Aksesuarlar - Kullanım Kılavuzu

                     Nota Sehpası

                     AC Adaptör

                     Güç Kablosu (AC Adaptör için)

   

  Opsiyonlar (ayrıca satılır)

  Klavye Standı (*1): KS-18Z

  Pedal Switch: DP series, FS-5U

  Expression Pedal: EV-5

  USB Flash Hafızası (*2)

   

  *1 KS-18Z kullanıldığında, yüksekliğin bir metre veya daha aşağıda olacağını unutmayın.

  *2 Roland tarafından satılan USB Hafıza Birimlerini kullanınız. Diğer markalı birimlerin kullanılmasında çalışması garanti edilmez.

   

   

  ÖLÇÜLER VE AĞIRLIK

  Genişlik - 1,045 mm

                 41-3/16 inches

  Derinlik - 318 mm

                12-9/16 inches

  Yükseklik - 136 mm

                  5-3/8 inches

  Ağırlık - 7.9 kg

              17 lbs. 7 oz.

  Ses Ve Ritim Paketini Yüklemek İçin,

  tr.roland.com adresine girin. Ana sayfada alt kısma ilerleyerek "Arranger İçerik Mağazası” resmine tıklayın

  - Yeni bir sayfada Arranger İçerik Mağazası açılacaktır. 
  - Ana sayfa üzerinde bulunan model seçimlerinden E-A7 yi seçin.
  - Daha sonra ekrana gelen paketlerden “Türk Ses & Ritim Paketi-1” olanı seçin ve açılan sayfada “indir" i tıklayın. 


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.